به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت،صبح سه شنبه مورخ 1401/8/24 نمایشگاه بزرگ کتاب شهرستان بافت با همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ونهاد کتابخانه های عمومی شهرستان با حضور فرهاد آراسته -فرماندار شهرستان ،حجت الاسلام محمدزاده-امام جمعه شهرستان،فرماندهی سپاه شهرستان،بخشداران بخش مرکزی وخبر ،اعضا شورای اداری ،جمعی از نویسندگان وفعلان حوزه چاپ ونشر در محل حسینیه بازار ولیعصر (عج) افتتاح گردید. 
     ابتدا فرهاد آراسته فرماندار شهرستان بافت ضمن گرامیداشت هفته کتاب وکتابخوانی بیان نمودند:کتاب وسیله ای است که دانش بشری به مدد آن از تباه شدن مصون وبه آیندگان منتقل می شود.سهم کتاب در انتقال دانش ها ،گاهی به مراتب بیشتر وفراتر از دیگر ابزارهای آموزشی است.
    فرماندار بافت افزودند:فرهنگ اسلامی با کتاب مانوس و بزرگترین مهجزه دین اسلام کتاب قران است که پاسخ تمامی مسایل ونیازهای مادی ومعنوی انسان ها را در طول تاریخ دارا می باشد.
وی در ادامه ابراز داشتند:خانواده نخستین دنیایی است که کودک با آن آشنا می شود.اگر کودک در خانواده ای پرورش یابد که اهل مطالعه باشند به یقین او نیز با کتاب و مطالعه انس می گیرد. کودکان ونوجوانان سرمایه های عظیم میهن اسلامی،آیندسازان و پاسداران ارزشهای دینی و انقلابی اند به همین سبب ارائه کتاب برای کودکان ونوجوانان باید دارای کمیت وکیفیت ویژه ای باشد.
   فرماندار بافت با اشاره به اینکه شهرستان بافت دارای 5 کتابخانه عمومی با 53000 جلد کتاب و6400 عضو می باشد و روزانه حدود100نفر به این کتابخانه ها مراجه می کنند. از متولیان امر خواست که اهتمام لازم را جهت افزایش فضاهای فرهنگی از جمله کتابخانه ها را در دستور کار خود داشته باشند.
در پایان این مراسم ضمن رونمایی از پنج جلد کتب نویسندگان و مولفین شهرستان از ایشان وزحمات کتابداران با اهدا لوح تقدیر تجلیل گردید.
شایان ذکر است نمایشگاه کتاب شهرستان با 4500عنوان و50000هزار جلد کتاب از 24 ابان به مدت ده روز در محل حسینیه بازار ولیعصر (عج)دایر می باشد.