به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت جلسه شورای اداری شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه به میزبانی شهرستان بافت در روز شنبه مورخ1401/07/30 با حضور وزیر اقتصاد، معاون امور بانکی کشور، معاون وزیر اقتصاد، معاون استاندار، مدیر کل اموراقتصاد استان کرمان، فرمانداران شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه، امام جمعه شهرستان بافت، نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستانهای ابر، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی و جمعی از مسئولین کشوری و استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

فرماندار شهرستان بافت با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی شهرستان بافت نبود راه‌های مواصلاتی مناسب است، افزود: بافت با چهار شهرستان ارتباط دارد اما جاده مناسبی برای تردد وجود ندارد.
همچنین آراسته خواستار تخصیص و تأمین نقدینگی صددرصد برای تکمیل راه های مواصلاتی این شهرستان شد

در ادامه فرهاد آراسته افزود: برای پرداخت تسهیلات خوداشتغالی تامین وثیقه بانکی یکی از مشکلات مردم است که درخواست داریم این مساله حل شود.

وی ادامه داد: شهرستان بافت، شهری علمی و فرهنگی که ۲۷۲ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۱۵ هزار نفر از مردم منطقه در حوزه صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند که نیاز به توجه بیشتری دارند، ادامه داد: شهرستان‌های رابر، بافت و ارزوئیه پایلوت کشوری اشتغال هستند و با توجه به پرورش مرغ و طیور در این منطقه درخواست تسهیلات به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان جهت واحد های تولیدی مرغ گوشتی و 225 میلیارد تومان جهت جه کشت گیاهان گلخانه ای در این شهرستان داریم.

صمدالله محمدی نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست افزود: بزرگترین پروژه‌ای که می تواند در آینده این منطقه(سه شهرستان) نقش موثر داشته باشد پتروشیمی است.

وی با اشاره به اینکه نبود زیرساخت عامل عقب ماندگی این منطقه است افزود: این موضوع را در این جمع کسانی بهتر می‌توانند ترسیم کنند که به نیکی کشور را می شناسند و همین جا از حضورشان صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم؛ خبرنگاران به علت علاقه‌ای که به مردم و خدمت دارند در معرفی خدمات دولت و معرفی مظلومیت های مردم همه جا حاضر و بهترین مقایسه را می توانند داشته باشند.

محمدی با اشاره به ظرفیت‌های تولید گیاهان دارویی در سه منطقه بافت،رابر و ارزوئیه تصریح کرد: از وزیر اقتصاد می خواهیم کارخانه گیاهان دارویی که کلنگ آن به زمین زده شده است راه‌اندازی شود.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهاجرت ۵۰ درصدی مردم این سه شهرستان با ابراز نگرانی از این اتفاق خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد هستیم این سه شهرستان به وجود داشتن ظرفیت‌های بی‌نظیر مظلوم واقع شده‌اند.


سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی در جلسه‌ شورای اداری سه شهرستان بافت رابر و ارزوئیه اظهار کرد: درصدد هستیم با پیگیری از طریق معاونت بانک و بیمه‌ وزارت اقتصاد و نیز و بانک مرکزی در مسئله سهولت دسترسی به تسهیلات و وثیقه‌های مورد نیاز، شاخص‌های خاص جهت مناطق خاص و اقشار ویژه برای دسترسی راحتر فعالان اقتصادی تعریف گردد.
 وی در خصوص تسهیلات کارآفرینی کمیته‌ امداد نیز گفت: با توجه به ظرفیت و استعداد‌های منطقه و با همکاری راهبران شغلی، عدد و رقم مناسبی برای این گونه وام‌ها در نظر گرفته خواهد شد تا در رشته فعالیت‌های دارای مزیت مناطق سه گانه‌ بافت رابرو ارزوئیه صرف شود.
خاندوزی با اشاره به طولانی شدن پروژه‌ جاده‌ها و طرح‌های زیرساختی شهرستان‌های مذکور اعلام کرد:می توان با استفاده از ظرفیت ردیف ویژه در بودجه‌ ۴۰۲، با کمک سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل اعتبار مورد نیاز را هرچه سریعتر تخصیص داد تا موجب خروج منطقه از بن بست و ایجاد رونق اقتصادی گردد.