به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافت متن پیام  فرماندار بدین شرح است:
 
یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ، یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ، یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ، حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ
«ای تغییر دهنده دلها و دیده‌ها، ای تدبیر کننده شب و روز، ای گرداننده سال و حال‌ها؛ بگردان حال ما را به نیکوترین حال.»
 
نوروز، نوید زندگی نو و بهار، لبخند شیرین خداست. ایرانیان عزیز با رسمِ ایرانی، اسلامی خود، بهار طبیعت را با زمزمه ی «یا مقلب القوب» جشن می گیرند و نوروز را بهترین فرصت برای نو شدن رختِ آگاهی و نماد امید و پویایی می دانند. 
 
 نجوای « یا مقلب القلوب و الابصار» چشم و دل انسان را به نسیم مهر‌‌ِ الهی می نوازد و شکوفه های گلرنگ امید را در باغ دل و گلشن ذهن می کارد تا عطر دلاویزِ آن، مشام جان را نوازش کند و جوانه های فهم و بینش در بهارِ وجودِ انسان بشکفد و گل وجود انسان، گلاب مِهر و معرفت را در جام شادی و شعور به همنوعان خویش تقدیم نماید و حال دل به لطف ربّ رحمان، به «احسن الحال» دگرگون شود و کام جان، به نام نامی دوستِ ازلی و ابدی، شیرین و شیرین تر گردد.
 
سال ۱۴۰۰ با تمام فراز و نشیب ها، تلخی و شیرینی ها و ناکامی و کامیابی های آن به پایان رسید. خوشبختانه در زمینه های مختلف، خدمات ارزشمندی ارائه شد. مردم عزیز و شریف شهرستان بافت در سال ۱۴۰۰ شاهد اجرای پروژه‌های مختلف چه در شهر و چه در روستا بودند که بر روند توسعه و پیشرفت شهرستان تأثیر به سزایی داشت و موجب رضایت و امیدواری مردم و علاقه‌مندان به توسعه و  آبادانی شهرستان گردید. 
 
در سال ۱۴۰۰ شاخص‌های عملکرد در زمینه های مختلف، نشان دهنده ی عملکرد خوب شهرستان در مقایسه با سایر مناطق است که امیدوارم این روند با سرعت روز افزون وتلاش مدیران جهادی وانقلابی تقویت یابد و سال ۱۴۰۱ سال خیر، برکت و توسعه هرچه بیشتر و بهتر برای شهرستان باشد و بهره برداری از طرح های در دست اقدام، موجب تحول در مسیر بالندگی شهرستان بافت گردد. 
 
اینجانب، آغاز بهار طبیعت و نو شدن سال، را محضر همه مردم عزیز شهرستان ،  صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و به پاس همکاری دستگاهای مختلف، ‌همدلی تیم مدیریتی شهرستان و همفکری و پشتیبانی معنوی همه مردم بزرگوار در توسعه شهرستان در سال ۱۴۰۰ و عبور از حوادث مختلف؛ ازجمله همکاری وهماهنگی درخصوص سلامت مردم، واشتغال واقتصاد مردم واز تک تک مردم عزیز و فهیم،  تشکر می نمایم. 
 
امیدوارم با تلاش مستمر و کار جهادی، و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی که سالجاری را سال  تولید دانش بنیان، اشتغال آفرین نامگذاری نموده اند این امکان فراهم گردد که در پرتو الطاف قادر متعال سالی توأم با رونق و  سلامت و بهروزی و سرشار از امید و شادی برای همه ایرانیان در سراسر کشور عزیز و پهناور اسلامی و به ویژه شهرستان بافت باشد 
 
فرهاد آراسته سرپرست فرمانداری شهرستان بافت