به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت، زنداقطاعی فرماندار شهرستان بافت با صدور پیامی روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای  را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
17 شوال به مناسبت سالروز مبارزه دلاورانه و جوانمردانه امام علی( علیه السلام ) با عمر بن عبدود و شکست دشمن و سربلندی اسلام، روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامیده شده است.
روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای یا ورزش باستانی قدمت و پیشینه ای طولانی دارد در بستر تاریخ کهن ایران وپس از ورود دین مبین اسلام آداب اسلامی با این ورزش عجین شد و با تاثیرپذیری از سرشت جوانمردی امام علی(ع) و با توجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی به مسیر خویش ادامه داد و اکنون به عنوان میراث اصیل ایرانی در سازمان یونسکو ثبت ودر کل جهان مطرح است.
اینجانب ضمن گرامی داشتن مقام پهلوانان و مروجان فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای، این روز بسیار مهم را به تمامی ورزش کاران ودوست داران این فرهنگ و این ورزش به ویژه ورزشکاران و ورزش دوستان وهمشهریان شهرستان بافت تبریک عرض می کنم.
امید است با همت وتلاش ورزشکاران ودست اندر کاران ورزشی در شهرستان ورزش زورخانه ای وباستانی بیش از پیش توسعه وبا یاری جستن از خداوند متعال و بهره گیری از تعالیم و آموزه های دین مبین اسلام مصادیق بارز فرهنگ پهلوانی روز به روز هم در عرصه‌ ورزش و هم بیش از پیش در جامعه گسترش یابد.

مجید زنداقطاعی فرماندار شهرستان بافت