مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
جلسه اقتصاد مقاومتی مساجد و محلات شهرستان بافت برگزار شد
۱۳۹۵/۱۰/۰۵

جلسه اقتصاد مقاومتی مساجد و محلات شهرستان بافت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت،جلسه اقتصاد مقاومتی مساجد و محلات شهرستان بافت با حضور فرماندار، جانشین سپاه،مدیر جهادکشاورزی،رئیس دامپزشکی ،اعضای شورای اسلامی روستای بریدوئیه،دهیار وجمعی از اهالی روستا در محل مسجد روستایی بریدوئیه برگزار شد.
در این جلسه فرماندار بافت با بیان اینکه باید در راستای اقتصاد مقاومتی توجه ویژه‌ای به روستاها و ظرفیت های آنها شده است افزود:اقتصاد مقاومتی رویکردی عملی برای دستیابی به پویایی اقتصادی و جلوگیری از تهدیدات اقتصادی خارجی است.
حمزه جواران اضافه کرد برای توانمند سازی جامعه روستایی بایستی از ظرفیت های موجود در روستا استفاده شود که باعث ایجاد اشتغال ورونق تولید می گرددوساز و کارهایی تعیین شده است تااز ظرفیت های هر منطقه برای بهبود وضعیت مردم آن منطقه استفاده شود.
وی با بیان اینکه شهرستان بافت ظرفیت بسیار خوبی در حوزه کشاورزی ودامپروری دارد افزود: باید برای توانمند سازی روستاییان وزمینه اشتغال آنان برنامه ریزیهای  لازم صورت گیرد.
فرماندار بافت گفت روستاها در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارند وبایستی کسب و کار در روستا با محوریت ظرفیت‌های بومی محور اساسی کار  قرار گیرد.
در ادامه به منظور جلوگیری از آنفلونزای حاد پرندگان با همکاری بسیج سازندگی ،دامپزشکی،دهیاران وهمراهی روستاییان طرح مقابله با بیماری آنفلونزای حاد پرندگان از روستایی برودئیه آغاز شد.
فرماندار بافت اضافه کرد در این طرح ده هزار قطعه مرغ خانگی در روستاهای شهرستان علیه آنفلونزای حاد پرندگان واکسینه می شوند.
فرماندار بافت گفت با توجه به اینکه آنفلونزای حاد پرندگان یک بیماری فراگیر است اضافه کرد: این طرح علاوه بر کاهش تلفات در طیور روستایی، از انتقال بیماری به مرغداری های صنعتی جلوگیری شده و به نوعی به اقتصاد خانوارهای روستایی کمک می کند.

 


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت
بازدید : ۱۸۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲