مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۱۰/۰۵

جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری نمایشگاه توانمندیهای روستاییان وعشایر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت، جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری نمایشگاه توانمندیهای روستاییان وعشایر با حضور فرماندار،ومسئولین ادارات در محل فرمانداری بافت برگزار گردید.
در این جلسه فرماندار بافت با بیان اینکه جامعه روستایی به عنوان یک جامعه مولد است افزود: وظیفه تولید محصولات دامی و کشاورزی، کار ارزشمندی است که توسط این قشر زحمتکش در روستاها در حال انجام است.
حمزه جواران افزود:بهره مندی از استعدادها و ظرفیت های بالقوه روستاها می تواند یکی از کارآمدترین ابزارهای اقتصاد مقاومتی باشد.
وی معرفی این توانمندیها و جاذبه های روستاهارا مصداق بارز توان افزایی و تقویت بنیه مالی روستائیان در جهت ایجاد اقتصاد پویا و مقاوم در روستاها دانست.
فرماندار بافت افزود: در این راستا با هماهنگی دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان اقدام به برگزاری نمایشگاه توانمندیهای روستائیان در نمایشگاه بین المللی تهران از تاریخ پانزدهم دیماه الی نوزدهم دیماه نموده است که این فرصت مغتنمی برای معرفی ظرفیت ها واستعداد مناطق روستایی است.
 حمزه جواران گفت: باید با برنامه ریزی دقیق و همکاری ادارات مرتبط ضمن معرفی جاذبه های فرهنگی و گردشگری و تاریخی روستاها، ظرفیت های بالقوه و بالفعل تولید محصولات در روستاها را به ویژه در حوزه های گردشگری،صنایع دستی،گیاهان دارویی،کشاورزی،دامی،عشایری و...در جهت تقویت توانمندی روستاییان که از بارز ترین مصادیق اقتصاد مقاومتی است گامی برداشته شود.
در ادامه اعضای جلسه نظرات وپیشنهادات خود را در رابطه با برگزاری شایسته نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و معرفی هر چه بهتر روستاها و توانمندیها و ظرفیتهای آنها ارائه نمودند.

 


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت
بازدید : ۱۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲