مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۰۹/۱۶

برگزاری جلسه کارگروه سلامت وبهداشت شهرستان بافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت،جلسه کارگروه سلامت وبهداشت شهرستان بافت با حضور مهندس شهابی نژاد معاون برنامه ریزی وامور عمرانی فرماندای شهرستان بافت،مسئول دامپژشکی،مدیریت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان وسایر اعضاء در محل فرمانداری برگزار گردید.
در این جلسه مهندس شهابی نژاد معاون برنامه ریزی وامور عمرانی فرماندای شهرستان بافت سلامت مردم را یکی امهمترین وظایف مورد توجه شورای سلامت شهرستان دانست وافزود: تمامی دستگاههای متولی بایستی در راستای تحقق سلامت مردم تمام تلاش خود را به کار گیرند.
وی با اشاره به خدمات دولت تدبیر وامید در حوزه بهداشت ودرمان افزود: دردولت یازدهم فعالیت های خوبی در زمینه سلامت و بهداشت مردم انجام شده است.
معاون فرماندار بافت با اشاره به دهم آذر ماه روز جهانی ایدز و شیوع آن در جامعه خواستار آموزش وروشنگری مردم وراههای مقابله با انتقال این ویروس وبیماری خاموش از سوی دستگاههای متولی شد.
مهندس شهابی نژاد:اطلاع رسانی مناسب در خصوص راه های مقابله و پیشگیری با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را از طریق رسانه ها با محوریت دامپزشکی و بهداشت ودرمان،برخورد قانونی با عرضه کنندگان مرغ زنده،انجام مراقبت و پایش مستمر طیور بومی و حیات وحش با همکاری محیط زیست و حمایت همه جانبه دستگاه های اجرایی شهرستان از اداره دامپزشکی برای مقابله با این بیماری را خواستار شد.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بافت در ادامه گفت:آنفلوانزا فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی و خطرناک است که سرعت انتشار بسیار بالایی دارد و به سرعت تعداد پرندگان بسیاری را بیمار می کند.ویروس آنفلوانزا انواع مختلفی دارد که بعضی از آنها فقط پرندگان را مبتلا می کند و بعضی از ویروس ها باعث بیماری در انسان می شود بنابراین این بیماری یک بیماری مشترک بین انسان و دام می باشد.

 


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت
بازدید : ۱۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲