مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
هجدهمین جلسه ستاد راهبری ومدیریت اقتصادمقاومتی ومثلث توسعه اقتصادی شهرستان بافت برگزار شد
۱۳۹۵/۰۹/۱۳

هجدهمین جلسه ستاد راهبری ومدیریت اقتصادمقاومتی ومثلث توسعه اقتصادی شهرستان بافت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت، هجدهمین جلسه ستاد راهبری ومدیریت اقتصادمقاومتی ومثلث توسعه اقتصادی باحضور فرماندار،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان کرمان وسایر اعضاء در محل فرمانداری بافت برگزار گردید.
در این جلسه حمزه جواران فرماندار شهرستان  ضمن تبریک ماه ربیع الاول وخیرمقدم به نماینده مردم شهرستانهای بافت ، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید استان وسایر اعضاء از عنایت ویژه آقای حکیم نیا به شهرستان بافت تقدیر وتشکر نمود وافزود: امیدواریم با حضور ایشان در شهرستان شاهد خدمات ارزنده این صندوق به مردم شریف شهرستان بافت باشیم.
فرماندار بافت با بیان اینکه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در اکثر کار گروه های اقتصادمقاومتی شهرستان حضور دارند تشکر نمود و افزود: حضور ایشان در این جلسات در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ومعیشت مردم شهرستان است.
وی ضمن قدردانی از مدیران بواسطه پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی افزود مدیران بایستی میزان پیشرفت پروژه های مربوط به هر دستگاه را در سامانه سانپاواردنمایند.
ایشان تصریح کرد: این سامانه به گونه ای برنامه ریزی شده که برنامه زمان بندی ومیزان پیشرفت هریک از پروژه ها را وارد کردواز طریق این سامانه گزارش عملکرد پروژه ها رصد می شود.
وی رفع موانع تولید را یکی از اصول اقتصادمقاومتی دانست وافزود:شناسایی وفعال نمودن واحدهای راکداز اولویت های کاری مدیران شهرستان باشد.
جناب آقای مهندس بختیاری نماینده مردم شریف  شهرستانهای بافت، رابر وارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با تبریک ماه ربیع الاول و آرزوی موفقیت برای اعضاء وخیر مقدم به جناب آقای حکیم نیا و تشکر از فرماندارشهرستان به دلیل پیگیری ایشان در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت وظیفه فرماندار پیگیری ، تلاش ، هماهنگی وسازماندهی مدیران می باشد لذا لازم است مدیران محترم دستگاه های اجرایی موارد ومشکلات حوزه کاری خود را قبل از حضور در جلسات تجزیه وتحلیل وبا اطلاعات کافی در جلسات شرکت نمایند.
 وی در ادامه افزودند اشتغال در زمینه دامپروری وصنایع دستی مصداق بارز اقتصاد مقاومتی می باشند. وی به بحث بازاریابی و اعطای تسهیلات به مشاغل خرد اشاره واز دستگاه های اجرایی خواستند نسبت به تشکیل ستاد اقدام و در حوزه اقتصادی فعالتر شوند واز مدیرعامل محترم صندوق کارآفرینی امید درخواست افزایش تسهیلات به شهرستان رانمودند. وی خواستارحذف بروکراسی درسیستم های اداری شدند.درپایان  به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در بحث کارخانه فولاد،هتل بافت وکارخانه کرک پرداختند.
فرهادحکیم نیا مدیرعامل صندوق کار آفرینی امیداستان در ادامه این جلسه گفت یکی از استراتژیهای صندوق کار آفرینی که دردستور کار استان است شعار هر روستا یک محصول است وصندوق کار آفرینی امید آمادگی دارد با همکاری دستگاه های اجرایی حوزه کشاورزی ، صنایع دستی ، صنعت ، معدن وتجارت کار مشترک انجام داده و هر روستا را در قالب یک محصول ساماندهی و کار بازاریابی وفروش را نیز دنبال کنیم.
وی اظهار کرد اعتبارات صندوق کار آفرینی امید در دولت تدبیر وامید با افزایش 70 درصدی در اشتغالزایی مواجه بوده ویک گام بزرگ در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی توجه به تولید ملی به عنوان یکی از ارکان مهم اقتصاد بوده است.
وی بیان کرد در مجموع سه سال فعالیت دولت تدبیر وامید در استان کرمان بیش از 100میلیاردتومان در سرفصل ها اشتغال خانگی ، ازدواج و غیره پرداخت کردیم و بیش از 10 هزار نفر از این تسهیلات استفاده کرده اند.
وی همچنین تصریح کرد رسالت اصلی صندوق به عنوان نهادتامین کننده مالی در کسب وکارهای خرد وکوچک است و وظیفه خود می داند.در زمینه های مشاوره شغلی وهمراهی با صاحبان کسب وکار و کار آفرینان تحت حمایت صندوق همکاری کنند.
وی بیان داشت مسیر پیشرفت وتوسعه یک کشور از کسب وکارهای خرد وکوچک می گذرد وباید از ظرفیت روستاها برای این نوع کسب کارها بهره برد.
رئیس صندوق کار آفرینی استان ادامه داد با اقتصاد روستایی ومحلی می توان درون زا بودن اقتصاد مقاومتی را محقق کرد.
حکیم نیا افزود:صندوق کار آفرینی امید از ادغام سه صندوق حمایت از فرصت های شغلی ، صندوق اشتغال روستایی و صندوق اشتغال جوانان تجمیع وفعالیت خود را آغاز کرد. 
منصورشهابی نژادمعاون برنامه ریزی وامور عمرانی فرمانداری نیز با نام ویاد ایزد منان وعرض سلام به حضار گزارشی از وضعیت طرح های مثلث توسعه اقتصادی و پروژه های اقتصادمقاومتی ارائه نمودند
 رئیس صندوق کار آفرینی امید شهرستان نیز در این جلسه به ارائه گزارش از میزان اعتبار وتسهیلات پرداختی در زمینه اشتغالزایی و ازدواج ارائه نمودند.

 


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت
بازدید : ۲۳۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲