آئین تکریم از خدمات جناب آقای خوبیاری رئیس سابق صندوق کار آفرینی امید و معارفه سرکارخانم اقتداری رئیس جدید صندوق کار آفرینی امید شهرستان بافت با حضور مدیر عامل محترم صندوق کار آفرینی امید استان کرمان جناب آقای یوسف پورواجدی  و  آقای حمزه جواران فرماندار بافت  در محل فرمانداری برگزار گردید.
فرماندار بافت در این مراسم با اشاره به پتانسیل های موجود و امکان ایجاد اشتغال در زمینه های مختلف داشت و اظهار داشتند: اگر میخواهیم اشتغالزایی و تولید ثروت کنیم؛ بایستی در رابطه با پرداخت تسهیلات به فارغ التحصیلان و دیگر متقاضیان در حوزه های مختلف، بروکراسی اداری و همچنین روند پاسخ استعلامات را به حداقل برسانیم و مشوق آنان باشیم نه اینکه با طولانی نمودن زمان پرداخت تسهیلات و پاسخ استعلامات آنان را نسبت به اجرای طرح های تولیدی و اشتغالزایی دلسرد نماییم. حمزه جواران تاکید مردند: نظارت بر هزینه کرد تسهیلات دریافتی باید بطور جد در دستور کار مسئولین صندوق قرار گیرد و در خصوص نحوه هزینه کرد اعتبارات راستی آزمایی لازم صورت گیرد تا مطمئن شوند تسهیلات دریافتی در جای خودش مصرف شده و منجر به اشتغالزایی و تولید ثروت گردیده است. در این جلسه ضمن تجلیل از زحمات آقای خوبیاری، خانم اقتداری بعنوان اولین بانوی استان کرمان، رئیس جدید صندوق کار آفرینی امید شهرستان بافت معرفی گردید. در ادامه فرماندار بافت به همراهی آقای یوسف پورواجدی  مدیر عامل محترم صندوق کارآفرینی امید استان کرمان ، رئیس صندوق کار آفرینی امید شهرستان و بخشدار خبر از مجتمع خدمات رفاهی محور بافت سیرجان آقای خراسانی و مجتمع خدمات رفاهی محور بافت ارزوئیه آقای علیخانی و همچنین از طرح های بوم گردی و گردشگری خبر(مجتمع خدماتی رفاهی عمارت خان نشین آقای اباذرنژاد، بومگردی خانم صنوبر علیمرادی و چندینطرح دیگر) بازدید نمودند. 

 
  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت؛ ششمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان بافت با حضور آقای حمزه جواران فرماندار بافت در محل فرمانداری تشکیل شد. فرماندار بافت با یاد و نام ایزد منان و خیر مقدم به حضار، ولادت حضرت امام رضا(ع) را تبریک گفتند، وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در راستای تحقق شعار سال(رونق تولید) خواستاراستمرار تلاش ها و اقدام در جهت رفع مشکلات و موانع واحدهای تولیدی شدند. ایشان ضمن ابراز رضایت مندی از پیگیری ها واقدامات صورت گرفته تا کنون در شهرستان ، برحضوراعضاء در جمع مردم وسرمایه گذاران تاکید نمودند. ایشان اظهار داشتند؛ هدف گذاری در بحث رونق تولید بسیار حائز اهمیت است واز ظرفیت های قانونی ایجاد شده، ،درجهت خدمت به مردم بایستی سرلوحه کار و نهایت استفاده را نمائیم. در ادامه کلیه اعضاء آخرین وضعیت و عملکرد خود را در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی شهرستان تشریح نمودند.
 
  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت؛ حمزه جواران فرماندار بافت طی پیامی، فرا رسیدن خجسته میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را به مردم مومن و شریف شهرستان بافت تبریک گفت.
متن این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
میلاد سراسر نور و با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولادت، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برای دوستداران ولایت، مبین محبت، ایثار و سخاوت به فرزندان نبوت و عصاره عشق به راه راستین اسلام ناب محمدی(ص) است. چه نعمتی بالاتر از این که سرزمین با صلابت ایران اسلامی افتخار میزبانی آن امام رئوف و غریب را دارد، و زیباتر آنکه مردمی که همواره دوستدار اهل بیت و حافظ ارزش ها و آرمان های اسلامی بوده و هستند، همواره همچون پروانه ای عاشق گرداگرد این شمع فروزان می چرخند و ارادت وافر خویش را نسبت به فرزند فاطمه(س) به منصه ظهور می گذارند.
اینجانب سالروز میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و دهه مبارک کرامت را به تمامی عاشقان و دوستداران راستین ائمه عصمت و طهارت بالاخص مردم مومن و شریف شهرستان بافت تبریک عرض نموده، از خداوند متعال برای همگان توفیق کسب فیض و بهره مندی بیش از پیش از دریای فضائل و کرامات این سرچشمه زلال رحمت الهی را مسالت می نمایم.
                                    فتحعلی حمزه جواران
                                   فرماندار شهرستان بافت

 
  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافت؛ آئین تکریم از خدمات جناب آقای یدا... سپهری رئیس سابق دادگستری و معارفه جناب آقای سجاد علیدادی سلیمانی رئیس جدید دادگستری شهرستان بافت با حضور رئیس محترم کل دادگستری استان کرمان جناب آقای دکترموحد،آقای حمزه جواران فرماندار بافت و جمعی از قضات در محل سالن الزهرا(س) برگزار گردید.
حمزه جواران ضمن سلام و خیر مقدم به میهمانان جلسه خصوصاً جناب آقای دکتر موحد رئیس محترم کل دادگستری استان کرمان و قضات محترم با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) که می فرمایند: سه چیز است که همه مردم به آنها نیاز دارند، امنیت، عدالت و آسایش و در جایی دیگر می فرمایند: عدالت گواراتر از آبی است که تشنه به آن می رسد. و همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مد ظله العالی و تاکیدات ایشان در تبیین خصوصیات ضروری دستگاه قضا در افکار عمومی، و همچنین عوامل مخدوش کننده قضا همچون تهمت و بدگویی و تعرض به قوه‌ی قضائیه، بنابراین فضاسازی و تهمت نباید در عزم و اراده و فعالیتها تأثیر منفی بگذارد. و لذا با وجود حضرت عالی در دستگاه قضای استان و با توجه به تعاملی که در دستگاه های اجرایی شهرستان بویژه با دادگستری وجود دارد که نتیجه آن خدمت به مردم این شهرستان بوده است ایشان همچنین از آقای سپهری و دادستان در جهت تامین امنیت و برگزاری 5 انتخابات در شهرستان تشکر و قدردانی و همچنین آرزوی موفقیت به آقای علیدادی سلیمانی را داشتند در ادمه فرماندار بافت در حوزه عمرانی شهرستان مطالبی را بصورت مختصر تشریح نمودند، ایشان از پشتوانه مجموعه دادگستری خصوصاً حمایت های آقای دکتر موحد در جهت جذب سرمایه گذاران در شهرستان تقدیر و تشکر نمودند.
   موحد در آئین تکریم و معارفه روسای دادگستری شهرستان بافت با بیان این حدیث از امام صادق (ع) که می فرمایند:عدالت،امنیت و آسایش لازمه‌ ی حیات هستند، اظهار داشت: عدالت و امنیت دو مولفه مهم و اساسی برای استمرار حیات بشری می باشند. وقتی می گوییم اساسی و مهم یعنی اگر نباشند حیات برای بشر امکان پذیر نیست. وی با بیان این حدیث از امام علی (ع) که می فرمایند "بدترین شهر، شهری است که در آن امنیت وجود نداشته باشد" ، خاطرنشان ساخت: عدالت به مثابه خون است در رگ های انسان اگر این خون به هر دلیلی ازجریان بیافتد انسان از بین می رود در جامعه هم به همین شکل اگر عدالت در رگ های جامعه جریان پیدا نکند، جامعه دیگر نمی‌تواند به حیات ادامه دهد. رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرمودند "قوه قضائیه باید برای شنیدن حرف مردم گوش شنوا داشته باشد" لذا بناست قوه قضائیه بیش از گذشته مردمی شود.
وی خاطر نشان ساخت:کسانی که به دستگاه قضائی مراجعه می کنند حقوقی دارند که یکی از حقوق اساسی آنها حق استماع است، یعنی اینکه قاضی حرف آنها را بشنود. و این از اجزاء دادرسی عادلانه و مصفانه می باشد . ایشان در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشتند: سند تحولی برای قوه قضائیه از سوی ایت ا... رئیسی تدوین شده است که مورد تایید مقام معظم رهبری(مدظله العالی ) قرار گرفته است و در بدنه دستگاه قضائی و همچنین در بیرون از دستگاه با استقبال خوبی روبرو شده است و موجب افزایش سطح توقعات و انتظارات مردم از قوه قضائیه شده است . ایشان افزودند:برخورد قاطع و بدون اغماض و خط قرمز با مفاسد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... یکی دیگر از محور های سند تحول قوه قضائیه می باشد. رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن اشاره به این مطلب که سالم سازی درون و بیرون قوه قضائیه است، یکی از محورهای سند تحول قوه قضائیه است بیان داشت: اغلب قضات و کارکنان دستگاه قضائی سالم، نجیب و فرهیخته می باشند اما اگر یک نفر هم در دستگاه قضائی تخلف کند این برای دستگاه سنگین است و باید از آن جلوگیری شود.این مقام ارشد قضائی استان بیان کرد: همدلی، همراهی و همکاری دستگاه قضائی با دستگاه های مختلف اجرائی، نظامی و انتظامی یک دیگر ازمحورهای تحول در دستگاه قضائی می باشد.
شایان ذکر است در این آئین از خدمات یدا... سپهری تکریم و سجاد علیدادی سلیمانی به عنوان رئیس دادگستری شهرستان بافت معرفی گردید.